Salus
Bezpieczeństwo, oszczędność, wygoda!
Dlaczego elektronika sterująca?
Nowoczesne technologie zostały stworzone przez człowieka dla człowieka. Podgrzana podłoga, optymalnie wysterowana instalacja grzewcza - możliwe jest to dzięki zaawansowanej technologii, która ułatwia nam życie i czyni je przyjemniejszym. Ciepłe pomieszczenie i przytulne światło - czego chcieć więcej w zimny wieczór? Dzięki niezawodnej elektronice sterującej sterowanie ogrzewaniem i oświetleniem nigdy nie było prostsze.
Zaawansowane, nowoczesne technologie kojarzą się z czymś trudnym w zrozumieniu i użytkowaniu. Nic bardziej mylnego. Urządzenia SALUS są zaprojektowane tak, by ich użytkowanie było proste i szybkie- według zasady „trzech szybkości”:
- szybki montaż
- szybka konfiguracja
- szybka obsługa
Urządzenie może działać zarówno w sieci bezprzewodowej (z bramką internetową UGE600 lub koordynatorem CO10RF), jak i jako samodzielny sterownik, podłączony przewodowo do odbiornika.
Jeżeli konfiguracja Quantum odbędzie się przez bramkę internetową, z tej drugiej opcji można przejść do pierwszej - dodać regulator do systemu SALUS Smart Home. Pozwoli to na sterowanie online oraz na komunikację z jego innymi elementami.
W skład systemu SALUS Smart Home wchodzą produkty, które zapewniają indywidualną dla każdego pomieszczenia regulację temperatury. Pozwalają też na sterowanie pracą kotła, pompy CO, CWU lub innego urządzenia grzewczego, bądź chłodzącego. W ofercie SALUS Controls dostępne są również akcesoria Smart Home, niewątpliwie na wyższy poziom wynoszące obsługę domowej automatyki.
W systemie SALUS Smart Home możesz zarządzać elementami widocznymi w aplikacji internetowej (regulatory temperatury, Smart Plugi, przekaźniki, przyciski). Czyli konkretnie czym?
Zasadniczo istnieją trzy możliwości:
- Ustawić temperaturę odpowiadającą funkcjom poszczególnych pomieszczeń (np. inne parametry dla łazienki, sypialni, salonu, przedpokoju).
- Utworzyć stały, automatyczny harmonogram pracy ogrzewania dla poszczególnych dni tygodnia (np. inny schemat w dni powszednie, inny w weekendy i święta).
- Możesz wreszcie – zależnie od okoliczności, lecz niezależnie od tego, gdzie przebywasz – zdalnie regulować parametry grzewcze domu (np. nadpisując temperaturę do kolejnej zmiany w harmonogramie lub modyfikując cały harmonogram).
Programowanie reguł OneTouch z wykorzystaniem oświetlenia jest nie tylko widowiskowe, ale praktyczne i wygodne. Znów istnieją trzy możliwości:
- Włączanie i wyłączanie światła o wskazanych godzinach albo zależnie od wschodu / zachodu słońca.
- Włączanie jednym ruchem wszystkich lamp oraz aktywacja wcześniej zapisanych reguł świetlnego symulowania obecności domowników- będąc w domu lub poza nim.
- Połączenie pracy wybranych elementów oświetlenia z innymi urządzeniami serii SALUS Smart Home (przekaźniki, sterowniki, regulatory, czujniki), dzięki czemu, wykonując jedną czynność (np. zasunięcie rolety) wywoływana jest powiązana z nią, inna akcja (np. zaświecenie światła).
Włączone w scenariusz OneTouch zamykanie i otwieranie rolet pozwala się nie koncentrować na tej czynności i nie musieć o niej pamiętać, natomiast w przypadku gorących letnich dni, daje możliwość ochrony wnętrz przed nagrzaniem. Co więcej, będąc w pracy możesz zasunąć rolety w swoim salonie.
Drugą zaletą sterowania roletami jest planowanie czasu ich zamykania i otwierania. O poranku mogą się unosić najpierw np. na 50%, a dopiero po kilku minutach na 100%. Wieczorem mogą się zamknąć w chwili zachodu słońca lub w dowolnej innej.
Zalet zdalnego sterowania bramą wjazdową czy garażową raczej nie trzeba wyjaśniać, jednak – i o tym warto wspomnieć – odpowiednio zapisany scenariusz może połączyć jej otwarcie z włączeniem oświetlenia elewacyjnego.
Warto pamiętać, że system SALUS Smart Home to także niezbędne w każdym domu akcesoria bezpieczeństwa. Wprawdzie nie możesz zmieniać ich ustawień, jednak w aplikacji internetowej widzisz, czy poprawnie działają i czy spełniają swoją funkcję. A w razie zagrożenia, wyślą do Ciebie wiadomość z wcześniej przygotowaną treścią alarmową. O czym mowa?
O czujnikach:
- dymu (SD600) – wykrywa dym w czasie rzeczywistym. Przy czym – UWAGA – można go używać, jako samodzielnie działające urządzenie, bez „serca” systemu (bramki UGE600). Wówczas aktywna jest jedynie funkcja syreny (alarm wykrywany lokalnie, bez możliwości wysłania użytkownikowi powiadomienia)
- zalania (WLS600) – wykrywa wodę na powierzchni pod czujnikiem lub na stykach przewodów podłączonych do czujnika. Musi być używany z bramką internetową UGE600 oraz aplikacją SALUS Smart Home;
- otwarcia drzwi/okna (SW600 - wersja slim, OS600 - wersja standard) – sygnalizuje otwarcie okien / drzwi. Należy go używać razem z bramką internetową UGE600 oraz aplikacją SALUS Smart Home. UWAGA: w połączeniu z pokojowymi regulatorami temperatury automatycznie wyłącza ogrzewanie na czas wietrzenia.