Skip to main content
GODZINY OTWARCIA: PON - PT 7.00 - 16.00

                                                                                                       SKLEP INTERNETOWY VOYAR

Znajdź nas:

Szosa Toruńska 33

86-300 Grudziądz, Polska

Sterowanie temperaturą
Inteligentne rozwiązania dla Twojego domu
Coraz popularniejsze stają się rozwiązania w zakresie sterowania energią cieplną i odnawialną. Elektronika sterująca jest nowatorska i niezwykle komfortowa, przez co znajduje coraz więcej zwolenników. Urządzenia firmy SALUS są gotowe na wyzwania i sprostają nawet najbardziej wymagającym.

Bezpieczeństwo, oszczędność, wygoda!

Dlaczego elektronika sterująca?

Nowoczesne technologie zostały stworzone przez człowieka dla człowieka. Podgrzana podłoga, optymalnie wysterowana instalacja grzewcza - możliwe jest to dzięki zaawansowanej technologii, która ułatwia nam życie i czyni je przyjemniejszym. Ciepłe pomieszczenie i przytulne światło - czego chcieć więcej w zimny wieczór? Dzięki niezawodnej elektronice sterującej sterowanie ogrzewaniem i oświetleniem nigdy nie było prostsze.

Ważne jest również dbanie o nasze bezpieczeństwo. Elektronika sterująca pozwala nam na zabezpieczenie domu przed niepożądanymi zdarzeniami za pomocą systemu SALUS Smart Home. Wykorzystanie automatyki budynkowej jest bardzo szerokie. Smart technologie ostrzegają przed awariami i ułatwiają życie osobom starszym, niepełnosprawnym oraz ich opiekunom.
Salus

Zaawansowane, nowoczesne technologie kojarzą się z czymś trudnym w zrozumieniu i użytkowaniu. Nic bardziej mylnego. Urządzenia SALUS są zaprojektowane tak, by ich użytkowanie było proste i szybkie- według zasady „trzech szybkości”:

 • szybki montaż
 • szybka konfiguracja
 • szybka obsługa
Komfort jest najważniejszy. Dlatego najlepiej jest zrobić coś szybko, ale i porządnie. Dla przykładu, z rozbudowanego technologicznie regulatora temperatury Quantum SQ610 korzysta się łatwo i przyjemnie, czemu sprzyja: podświetlany ekran, czytelne menu, personalizacja wyświetlanych informacji (czyli możliwość decyzji, które parametry pracy regulatora na wyświetlaczu będą widoczne, a które ukryte).
Salus

Urządzenie może działać zarówno w sieci bezprzewodowej (z bramką internetową UGE600 lub koordynatorem CO10RF), jak i jako samodzielny sterownik, podłączony przewodowo do odbiornika.

Jeżeli konfiguracja Quantum odbędzie się przez bramkę internetową, z tej drugiej opcji można przejść do pierwszej - dodać regulator do systemu SALUS Smart Home. Pozwoli to na sterowanie online oraz na komunikację z jego innymi elementami.


System sterowania inteligentnym domem - SALUS Smart Home
Jest to nowoczesny, zaawansowany system, dający wiele możliwości sterowania domem – w tym, a może nawet przede wszystkim, ogrzewaniem. SALUS Smart Home umożliwia budowanie powiązań pomiędzy pracą sprzętu domowego (reguły OneTouch) oraz obsługę urządzeń, także za pomocą Internetu (do tego potrzebna jest bramka internetowa UGE600).

W skład systemu SALUS Smart Home wchodzą produkty, które zapewniają indywidualną dla każdego pomieszczenia regulację temperatury. Pozwalają też na sterowanie pracą kotła, pompy CO, CWU lub innego urządzenia grzewczego, bądź chłodzącego. W ofercie SALUS Controls dostępne są również akcesoria Smart Home, niewątpliwie na wyższy poziom wynoszące obsługę domowej automatyki.

Salus

W systemie SALUS Smart Home możesz zarządzać elementami widocznymi w aplikacji internetowej (regulatory temperatury, Smart Plugi, przekaźniki, przyciski). Czyli konkretnie czym?

Ogrzewaniem

Zasadniczo istnieją trzy możliwości:

 • Ustawić temperaturę odpowiadającą funkcjom poszczególnych pomieszczeń (np. inne parametry dla łazienki, sypialni, salonu, przedpokoju).
 • Utworzyć stały, automatyczny harmonogram pracy ogrzewania dla poszczególnych dni tygodnia (np. inny schemat w dni powszednie, inny w weekendy i święta).
 • Możesz wreszcie – zależnie od okoliczności, lecz niezależnie od tego, gdzie przebywasz – zdalnie regulować parametry grzewcze domu (np. nadpisując temperaturę do kolejnej zmiany w harmonogramie lub modyfikując cały harmonogram).
Oświetleniem

Programowanie reguł OneTouch z wykorzystaniem oświetlenia jest nie tylko widowiskowe, ale praktyczne i wygodne. Znów istnieją trzy możliwości:

 • Włączanie i wyłączanie światła o wskazanych godzinach albo zależnie od wschodu / zachodu słońca.
 • Włączanie jednym ruchem wszystkich lamp oraz aktywacja wcześniej zapisanych reguł świetlnego symulowania obecności domowników- będąc w domu lub poza nim.
 • Połączenie pracy wybranych elementów oświetlenia z innymi urządzeniami serii SALUS Smart Home (przekaźniki, sterowniki, regulatory, czujniki), dzięki czemu, wykonując jedną czynność (np. zasunięcie rolety) wywoływana jest powiązana z nią, inna akcja (np. zaświecenie światła).
Roletami i bramami

Włączone w scenariusz OneTouch zamykanie i otwieranie rolet pozwala się nie koncentrować na tej czynności i nie musieć o niej pamiętać, natomiast w przypadku gorących letnich dni, daje możliwość ochrony wnętrz przed nagrzaniem. Co więcej, będąc w pracy możesz zasunąć rolety w swoim salonie.

Drugą zaletą sterowania roletami jest planowanie czasu ich zamykania i otwierania. O poranku mogą się unosić najpierw np. na 50%, a dopiero po kilku minutach na 100%. Wieczorem mogą się zamknąć w chwili zachodu słońca lub w dowolnej innej.

Salus

Zalet zdalnego sterowania bramą wjazdową czy garażową raczej nie trzeba wyjaśniać, jednak – i o tym warto wspomnieć – odpowiednio zapisany scenariusz może połączyć jej otwarcie z włączeniem oświetlenia elewacyjnego.

Warto pamiętać, że system SALUS Smart Home to także niezbędne w każdym domu akcesoria bezpieczeństwa. Wprawdzie nie możesz zmieniać ich ustawień, jednak w aplikacji internetowej widzisz, czy poprawnie działają i czy spełniają swoją funkcję. A w razie zagrożenia, wyślą do Ciebie wiadomość z wcześniej przygotowaną treścią alarmową. O czym mowa?

O czujnikach:

 • dymu (SD600) – wykrywa dym w czasie rzeczywistym. Przy czym – UWAGA – można go używać, jako samodzielnie działające urządzenie, bez „serca” systemu (bramki UGE600). Wówczas aktywna jest jedynie funkcja syreny (alarm wykrywany lokalnie, bez możliwości wysłania użytkownikowi powiadomienia)
 • zalania (WLS600) – wykrywa wodę na powierzchni pod czujnikiem lub na stykach przewodów podłączonych do czujnika. Musi być używany z bramką internetową UGE600 oraz aplikacją SALUS Smart Home;
 • otwarcia drzwi/okna (SW600 - wersja slim, OS600 - wersja standard) – sygnalizuje otwarcie okien / drzwi. Należy go używać razem z bramką internetową UGE600 oraz aplikacją SALUS Smart Home. UWAGA: w połączeniu z pokojowymi regulatorami temperatury automatycznie wyłącza ogrzewanie na czas wietrzenia.
Siłownik termoelektryczny

Siłownik termoelektryczny Salus

Regulator Temperatury - tygodniowy

Regulator temperatury - tygodniowy

Podtynkowy regulator temperatury

Podtynkowy regulator temperatury