Skip to main content
GODZINY OTWARCIA: PON - PT 7.00 - 16.00

                                                                                                       SKLEP INTERNETOWY VOYAR

Znajdź nas:

Szosa Toruńska 33

86-300 Grudziądz, Polska

Odpowiednia temperatura - odpowiedni poziom komfortu

Ogrzewanie grzejnikowe

Chociaż coraz częściej w domach i mieszkaniach można spotkać się z ogrzewaniem wodnym podłogowym, to jednak od lat niezmiennie prym wiedzie ogrzewanie grzejnikowe. Na jego korzyść przemawia wiele zalet, które ostatecznie sprawiają, że rozwiązanie to jest tańszą opcją niż ogrzewanie podłogowe.

Klasyczne grzejniki są jednym z najczęściej wybieranych sposobów ogrzewania w domach i mieszkaniach. W tych nowego typu znajduje się o wiele mniej wody, dzięki czemu potrzeba zdecydowanie mniej energii do jej podgrzania. Pozwala to także na efektywniejszą kontrolę temperatury.

Ogrzewanie grzejnikowe najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach z dużą ilością mebli, np. w sypialni, salonie lub pokoju dziecięcym. Ich ilość nie wpływa na pracę instalacji, jak miałoby to miejsce w przypadku ogrzewania podłogowego.

Ogrzewanie grzejnikowe pozwala na szybką regulację temperatury. To od użytkownika zależy czy grzejnik ma działać w danym momencie z maksymalną mocą, czy też nie. Możliwe jest także odcięcie źródła ciepła i to bez ochładzania pomieszczenia. Na korzyść ogrzewania grzejnikowego przemawia także to, że jest ono szybkie i łatwe w montażu. Można uchronić się przed koniecznością przeprowadzania jakiś żmudnych i czasochłonnych remontów oraz przed zrywaniem podłogi.

ogrzewanie grzejnikowe

Rodzaje grzejników

grzejnik
Członowe

Mogą być żeliwne lub stalowe. Są zbudowane z pojedynczych członów. Podczas pracy przede wszystkim wykorzystują konwekcję (około 90%), a nie promieniowanie.

Aluminiowe

Odlewy z kanałami powietrznymi, które także wykorzystują konwekcję.

Płytowe

Wykonane z płyt stalowych. Mają dużą powierzchnię, dzięki czemu mogą w większym stopniu wykorzystywać promieniowanie.

Konwektorowe

Zbudowane z miedzianych rur i blach aluminiowych. Wykorzystują wyłącznie konwekcję.