Skip to main content
GODZINY OTWARCIA: PON - PT 7.00 - 16.00

                                                                                                       SKLEP INTERNETOWY VOYAR

Znajdź nas:

Szosa Toruńska 33

86-300 Grudziądz, Polska

FILTR STUDZIENNY PCV
Filtr studzienny to jeden z tych elementów konstrukcji ujęcia wodnego, bez którego ujęcie nie może prawidłowo funkcjonować. Odpowiada za czyszczenie wody pobieranej z warstwy wodonośnej, która następnie, z wykorzystaniem pompy głębinowej, transportowana jest do instalacji w budynku lub w ogrodzie.
Filtry bardzo dobrze sprawdzają się w systemach nawadniania. Szczególnie te, które wykonane są z takiego materiału jak PCV. Jest to tworzywo, które nie zmienia składu chemicznego wody oraz jest odporne na rozcieńczone kwasy i zasady. Jest to bardzo istotne, ponieważ pozwala na komfortowe czerpanie wody w celach bytowych i gospodarskich.

WYKONANIE:

  • Filtr wykonany jest z nawierconej rury PVC, owiniętej dwiema warstwami siatki: podkładową i zasadniczą.

  • Duża ilość rozmieszczonych symetrycznie otworów rurze zasadniczej filtra - co zwiększa wydajność filtra i umożliwia posadowienie go nawet w pokładzie wodonośnym o zmniejszonym napływie wody
  • Dwie warstwy siatki nawinięte na rurę filtracyjną. Pierwsza stanowiąca podkład oraz dystans pomiędzy powierzchnią rury, a zasadniczą siatką filtrującą. Rozwiązanie to powoduje lepszy przepływ wody co bezpośrednio wpływa na wydajność filtra oraz jego żywotność.
  • Stosowana siatka to Poliamid PA - 6 o gęstości SP 14 (14 splotów na cal w nitkach poprzecznych) nie przepuszcza ona drobin piasku ani innych drobnych zanieczyszczeń
  • Filtr z jednej strony zakończony jest zaślepką, a z drugiej kielichem z gumową uszczelką.
Klasa Rury PCV
SN8
długość całkowita:
1,95 m (+/- 2cm)
długość części roboczej:
1,68 m (+/- 2cm)
średnica otworów:
Ø 15 mm
średnica filtra:
Ø 110 mm
zakończenie filtra- przyłącze:
kielich z uszczelką gumową